6 Mayıs 2017

Ankara ve çevresinde farklı bölgelerde birçok başarılı konut projesine imza atan inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Trio Yatırım & Değerleme, 11 yıldır hayata dokunan konsept projelere imza atıyor.

Butik inşaat anlayışıyla müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun prestijli projeler inşa eden, üstün kalitede lüks konutlar ile fark yaratıp binalara ve bulunduğu semte değer katan
Trio Yatırım & Değerleme Satış Koordinatörü Merve Arslan 11 yıllık deneyimlerinden bahsetti.

İlk konut projesi Oran Güneşli Konutları’yla, Ankara’da ses getiren bir başlangıç yaptıklarını, daha sonra Çankaya bölgesinde Ege Konutları, Elit Park Konutları, Park Vadi Evleri, Park Vadi Evleri Premium, Park Vadi Batı Evleri, Batıkent’te Batı Park Evleri ve Gölbaşı’ndaki KarmenLoft Villaları 1 gibi birçok projenin halkla ilişkiler, reklam ve satışında başarıyla tamamladıklarını belirtti.

Balgat’taki Trio Suits, Gölbaşı’ndaki Karmenloft Villaları 2 ve Göl Villa Mogan projelerinin yanı sıra, Ankara Yıldız’daki Sky Garden gibi kent dokusunda ve sektör taleplerine hitap eden farklı projelere imza attıklarına değindi.

Yakın gelecekte de Kırıkkale AVM, Mamak Toplu Konut Projesi ve spor villa konseptinde çıtayı yükseltecek özel bir çalışmaya daha başlayacaklarına dikkat çekti.

Tüm projelerinde farklı istek ve beklentilere özel butik çözümler sunduklarına değinen Arslan, “Kentin dokusuna ve müşteri beklentilerine uygun projeler hazırlıyoruz. Özellikle sektörümüzde şehir içinde arsa alanlarının darlığından dolayı inşa edilen çok katlı projelerin aksine biz villa konsepti projeleri hayata geçirmeyi tercih ettik. Bu anlamda yakın dönemde inşa ve satışını gerçekleştirdiğimiz KarmenLoft 1 örnek teşkil eden bir projedir. Burada yakaladığımız ivmeyi KarmenLoft 2 ile de devam ettiriyoruz.” dedi.

Dikey bloklaşmanın tersine müstakil ev artık tercih sebebi.

Arslan, “Ankara’da sürekli artış gösteren nüfusa paralel olarak hızla yükselen blokların birbirleri ile rekabeti söz konusu. Yüksek katlı rezidanslar, sosyal donatı yarışları ve rekabetten dolayı ekstra lüks yaşam sunma ihtiyacında. Dolayısıyla da fiyat aralıkları ve metrekare olarak bakıldığında dar alanlarda sıkışmış lüks yaşam alanlarına oldukça yüksek rakamlar telaffuz ediliyor.

Ancak artık şehrin içinde katlı yapılarda yaşamdan kaçmak isteyen çok ciddi bir kesim var. Dikey bloklaşmanın tersine müstakil ev artık tercih sebebi. Özellikle çocuklu ve genç aileler ev yaşamlarında farklı kalite standartları istiyorlar. Zira şehrin içinde çocuklar için özgürce koşup oynayacakları güvenli alanlar son derece kısıtlı. Bahçesi olan müstakil ev yaşamına çok ciddi bir talep var.

Villa projesi dendiğinde akla gelen yüksek fiyat aralığı algısını KarmenLoft 1 ile kırmayı başardık. Altı ay gibi bir sürede projede yer alan tüm villaların satışını tamamladık ve gördük ki bu ciddi talebi karşılayacak yeni bir proje gerekiyor. İşte bu talepten KarmenLoft 2 ortaya çıktı.

Trio Yatırım & Değerleme olarak sadece bina değil güven ve gelecek de inşa ediyoruz. İlkelerimizden ve değerlerimizden asla ödün vermeden, inşaat sektöründeki deneyim ve bilginin getirdiği uzmanlıkla, örnek gösterilen projelerle marka olmanın gururunu yaşıyoruz. İş disiplini, kısa sürede iş bitirebilme kabiliyetimizle sektördeki farklılığımızı ortaya koyuyoruz.” diye konuştu.


Trio Yatırım & Değerleme Satış Koordinatörü
Merve Arslan